Jak być bardziej pewnym siebie?

Nowa szkoła, praca, wystąpienie publiczne, randka, czy rozmowa kwalifikacyjna – to przykłady wydarzeń, które na próbę wystawiają naszą pewność siebie. Jest ona potrzebna niemal w każdym aspekcie życia. Osoby pewne siebie mają szansę na lepsze relacje z płcią przeciwną, osiągają większe sukcesy i zarabiają więcej. Jak więc zwiększyć pewność siebie? Oto lista sposobów, które możesz wdrożyć od zaraz.

Wyprostowana pozycja

Pierwszą radą w dzisiejszej liście jest dość prosta, lecz niezwykle skuteczna zasada – otóż niezależnie od tego, w jakiej znajdziesz się sytuacji, najważniejsze jest to, aby sylwetka Twojego ciała była wyprostowana. Podczas rozmowy nie krzyżuj rąk, nie garb się i nie wykonuj gwałtownych ruchów.

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy potrafi bardzo dużo powiedzieć o człowieku. Jeżeli ciągle uciekamy wzorkiem podczas rozmowy, jest to oznaka tego, że się boimy. Jeżeli masz przed sobą kilku rozmówców – patrz na każdego po kolei.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Mówi się, że człowiek jest wypadkową 5 osób, z którymi najczęściej przebywa. Jeżeli notorycznie spędzasz czas z osobami, które ściągają Cię na dno, krytykują i myślą negatywnie to jest to prosta droga do porażki. Ogranicz kontakty z „toksycznymi” osobami.

Odrzuć perfekcjonizm

Musisz zrozumieć, że nigdy nie będziesz idealny. Bycie perfekcyjnym w każdym aspekcie życia może doprowadzić się do depresji i wątpliwości co do swoich możliwości. Daj sobie szansę na popełnianie błędów.

Naucz się mówić nie

Asertywność to bardzo ważna cecha w budowaniu pewności siebie. Mów o tym, czego chcesz i czego pragniesz, a gdy coś Ci nie pasuje, bądź miły, ale stanowczy.

Mocny uścisk dłoni

Podczas wszelkich spotkań bardzo ważny jest pierwszy kontakt. Silny uścisk dłoni, wyprostowana sylwetka oraz kontakt wzrokowy będzie powodował, że przez rozmówcę zostaniemy odczytani jako ktoś pewny siebie.

Pamiętaj o uśmiechu

Osoby pozytywne, uśmiechnięte i ciągle zadowolone są znacznie lepiej odbierane przez innych, niż krytykanci i narzekacze. Uśmiech musi być naturalny i szczery – sztuczne intencje każdy może wyczuć z daleka.