Legionowska policja zatrzymała kobietę oskarżoną o malwersacje finansowe przy użyciu cudzej karty płatniczej

W Legionowie, miejscowi policjanci postawili zarzuty 53-letniej kobiecie, którą podejrzewano o nielegalne korzystanie z obcej karty płatniczej. Oskarżona za pomocą tej karty nabywała różnego rodzaju towary, wydając na nie w sumie prawie 600 złotych. Policja przedstawiła kobiecie aż 19 zarzutów, które mogą skutkować karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, komisarz Justyna Stopińska, poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce na początku maja. Wówczas to policja otrzymała zgłoszenie o utracie karty płatniczej przez jednego z mieszkańców miasta. Z zebranych informacji wynikało, że osoba, która przywłaszczyła sobie kartę, korzystała już z niej w wielu miejscach handlowych na terenie Legionowa, dokonując płatności zbliżeniowych. Szacunkowe straty pokrzywdzonego wyniosły blisko 600 złotych.

Działania śledcze oparte na analizie nagrań z monitoringu pozwoliły szybko ustalić, że to kobieta posługiwała się skradzioną kartą. Kolejnym krokiem było ustalenie jej tożsamości i miejsca zamieszkania. Starania śledczych zaowocowały zatrzymaniem podejrzanej 53-latki w ciągu ostatniego tygodnia na terenie miasta.