Nie płacił alimentów. W końcu wpadł w ręce policji

Rodzice unikający płacenia alimentów to niestety dość powszechne zjawisko. Rekordziści uciekają od płacenia kilka lat. Jeden z nich wpadł w ręce policji w Legionowie. Mężczyzna miał do odbycia karę więzienia za uciekanie od obowiązku płacenia na własne dziecko. Dzięki pracy legionowskich policjantów 44-latek nie uniknie odpowiedzialności.

44-latek skazany na 242 dni więzienia

Śledczy z Legionowa ustalili miejsce pobytu 44-letniego mężczyzny skazanego przez sąd na 242 dni więzienia. Mężczyzna otrzymał wyrok, ponieważ co najmniej kilka miesięcy nie płacił alimentów na swoje dziecko. 44-latek nie stawił się jednak na odbycie kary, dlatego w jego miejscu zamieszkania pojawili się policjanci. Mieszkaniec Legionowa spędzi najbliższe miesiące w areszcie.

Warto wspomnieć, że za 3 miesiące opóźnienia w zapłacie alimentów grozi karą grzywny. Powyżej tego okresu trzeba liczyć się nie tylko z grzywną, ale również karą więzienia do 12 miesięcy. Rodzice, którzy narażają swoje dzieci na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb, mogą spędzić w więzieniu nawet 2 lata.