Przyszłość parku na Bukowcu w Legionowie opóźniona przez unieważniony przetarg

Zaplanowany do budowy park na Bukowcu, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Wrzosowej w Legionowie, znalazł się w trudnej sytuacji. Najniższa złożona oferta przekraczała bowiem koszt, jaki miasto mogło przeznaczyć na tę inwestycję. Przetarg został unieważniony, ponieważ najtańsza oferta wynosiła aż ponad 2,3 mln zł, podczas gdy ratusz był gotów wydać jedynie 645 tys. zł.

Mieszkańcy Legionowa już od dwóch lat czekają na realizację tej inwestycji, która zwyciężyła w pierwszej edycji legionowskiego budżetu obywatelskiego z 2021 r. Planowany park ma być miejscem relaksu i zabawy dla mieszkańców, miejscem spotkań oraz wybiegiem dla psów.

Działka o powierzchni ponad 4,4 tys. m², na której ma powstać park, była dotąd zaśmiecona. Przewidywane koszty wykonania tego przedsięwzięcia oferowane przez budowniczych przewyższały jednak trzykrotnie zabezpieczony na ten cel budżet miejski. Z tego powodu ratusz musiał unieważnić przetarg, co oznacza niestety dalsze opóźnienia w realizacji projektu parku na Bukowcu.