Punkty widokowe w Warszawie – znasz je?

Warszawa położona jest na płaskim terenie Niziny Mazowieckiej. To sprawia, że brakuje tutaj naturalnych punktów, z których podziwialibyśmy miejską panoramę. Jednak nic straconego. W stolicy istnieje kilka punktów obserwacyjnych, z których możemy skorzystać, aby podziwiać piękno, jakie oferuje nam miasto stołeczne. Przejrzyj listę poniżej. Znasz wszystkie wymienione punkty?

Pałac Kultury i Nauki

To główny punkt Warszawy, który znany jest wszystkim. Taras widokowy mieści się tutaj na 30. piętrze i jest to wysokość 114 m. Na prawie sam szczyt Pałacu Kultury i Nauki wwozi nas nowoczesna winda. Zapierający dech w piersi widok, który oferuje nam to miejsce, z pewnością warty jest zobaczenia.

BUW – ogród na dachu

To jeden z najpiękniejszych ogrodów dachowych w całej Europie. Możemy podziwiać stąd panoramę Warszawy, Wisłę oraz most Świętokrzyski. To doskonałe miejsce na randkę oraz raj dla fotografów.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Jest to sztuczne wzniesienie o wysokości 120 m, które zostało usypane z gruzów zniszczonej Warszawy po wojnie. Na szczycie znajduje się pomnik Polski Walczącej, do którego prowadzą 400 schodów. W czasie rocznic Powstania Warszawskiego na szczycie kopca na pamiątkę zrywu mieszkańców Warszawy płonie ogień.

Wieża w Muzeum Powstania Warszawskiego

Bardzo ładne widoki możemy także zobaczyć nad gmachem Muzeum, nad którym góruje 32-metrowa wieża z symbolem Polski Walczącej. Panorama rozpościera się na Śródmieście i Wolę. Na wieże dojeżdżamy dedykowaną windą.

Dzwonnica kościoła św. Anny

Do tego punktu widokowego prowadzi nas 150 kamiennych schodków. Ujrzymy z niego jeden z najładniejszych widoków na Starówkę, a także prawobrzeżną część Warszawy.

Gnojna Góra

Chociaż nazwa może zniechęcać do wizyty, to z pewnością warto zobaczyć to miejsce. Jeszcze do drugiej połowy XVIII było tutaj wysypisko śmieci. Obecnie na szczycie góry znajduje się atrakcyjny taras widokowy, z którego zobaczymy Wisłę i prawobrzeżną część miasta.