Ratusz w Legionowie dostosowuje się do potrzeb osób niewidomych

W Ratuszu w Legionowie trwają prace nad dostosowaniem urzędu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a zwłaszcza osób niewidomych i niedowidzących. Projekt zostanie zrealizowany dzięki środkom z Unii Europejskiej. Ratusz poszukuje osób do współpracy, a konkretniej doradców, którzy pomogą zrealizować inwestycję.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami mierzą się na co dzień z przeszkodami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie. Czasem wystarczą drobne zmiany, by osobom poruszającym się na wózku, niesłyszącym, czy niewidomym ułatwić życie i pozwolić na samodzielność. Taką funkcję pełnią między innymi podjazdy, tabliczki z informacjami w języki Braille’a oraz urzędnicy znający język migowy. W tym roku Ratusz w Legionowie planuje dostosować się do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Inwestycja obejmuje między innymi montaż taśm antypoślizgowych do oznaczania stopni schodów, drukarki brajlowskiej, tabliczek informacyjnych oraz krzeseł ewakuacyjnych.

Prace w Urzędzie Miasta sfinansowano ze środków UE w ramach ogólnopolskiego projektu dostosowywania miejsc użyteczności publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.