Stadion PGE Narodowy w Warszawie – centrum sportu i rozrywki

Największym stadionem w Polsce jest PGE Narodowy w Warszawie. Każdego roku odbywają się na nim liczne międzynarodowe imprezy sportowe, koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne, przyciągające masę fanów.

Stadion Narodowy w Warszawie, noszący obecnie nazwę PGE Narodowy wybudowano pod koniec 2011 roku z okazji współorganizowania przez Polskę Euro 2012. Gościł on wówczas mecze Polski z Grecją oraz Rosją, spotkanie grupowe pomiędzy Grecją a Rosją, ćwierćfinał pomiędzy Czechami a Portugalią oraz półfinałowe starcie Niemcy-Włochy. Od tamtego czasu stał się również domem dla reprezentacji Polski, która rozgrywa na nim swoje najważniejsze mecze międzypaństwowe. Może on pomieścić aż 58 tysięcy kibiców, co czyni go jednym z większych w Europie (około 30. miejsce pod względem pojemności).

Najważniejsze imprezy na PGE Narodowym

Głównym przeznaczeniem stadionu są imprezy sportowe, a w szczególności mecze piłkarskie. Każdego roku gości od spotkania reprezentacji, rozgrywane w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy. Od 2014 roku na PGE Narodowym 2. maja organizowany jest także finał Pucharu Polski, który przyciąga mnóstwo kibiców i generuje niesamowitą atmosferę. Ostatnie dwie edycje z powodu pandemii przeniesione zostały niestety na stadion w Lublinie, jednak wiele wskazuje na to, że w 2022 roku wszystko wróci do normy.

W 2015 roku PGE Narodowy gościł ponadto finał Ligi Europy, w którym udział wzięła hiszpańska Sevilla i ukraińskie Dnipro. Po trofeum sięgnęła wówczas drużyna z półwyspu Iberyjskiego, w której składzie znajdował się Grzegorz Krychowiak – strzelec jednej z bramek w finale.

PGE Narodowy to także stadion, na którym co roku odbywają się zawody lekkoatletyczne czy koncerty muzyki rozrywkowej (Roztańczony PGE Narodowy). W najbliższych miesiącach na PGE Narodowym wystąpi wiele gwiazd światowego formatu m.in. Sting (lipiec 2021), Guns N’ Roses (czerwiec 2022), Rammstein (lipiec 2022) czy Andrea Bocelli (sierpień 2022). W międzyczasie wystąpią również gwiazdy polskiej sceny muzycznej, takie jak Paweł Domagała, Ania Dąbrowska czy Kuba Badach.