Warszawskie skarby – Łazienki

Pałac w Łazienkach to jeden z ciekawszych zabytków, jakimi może się pochwalić Warszawa. To ważny punkt w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście, a ogromne zainteresowanie turystów tym miejscem dla nikogo nie powinno być większym zaskoczeniem. Jakie atrakcje decydują o wyjątkowości warszawskich Łazienek? Dlaczego warto im poświęcić swój czas?
Łazienki to miejsce wyjątkowe, które rozwinęło się na terenie dawnego królewskiego zwierzyńca. W połowie XVIII wieku, w czasach Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, powstał tu okazały pawilon kąpielowy, od którego nazwę wziął z czasem cały park. W czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego łaźnia ta została przemieniona w okazałą rezydencję, która swą formą i pięknym wnętrzem do dziś wzbudza zachwyt. Jakie atrakcje czekają na tych turystów, którzy podczas wizyty w Warszawie postanowią odwiedzić to miejsce?
Warszawskie Łazienki kojarzone są przede wszystkim ze słynnym Pałacem na Wodzie. Ta harmonijna budowla zachwyca swą elegancją, pięknymi wnętrzami oraz historią, którą z pewnością warto poznać. Warto tu również zwrócić uwagę na Starą Pomarańczarnię, w której wnętrzu kryje się zabytkowy teatr dworski. To jeden z nielicznych obiektów tego typu w Europie, któremu udało się szczęśliwie dotrwać do naszych czasów.