Budowa bloków wojskowych w Legionowie

Przed paroma dniami rozpoczęły się pracę mające na celu przygotowanie terenu do budowy bloków przeznaczonych dla żołnierzy Wojska Polskiego. Na dwóch hektarach terenu w pobliżu ulicy Piaskowej oraz Szwajcarskiej powstać mają dwa 5-piętrowe bloki, w których zakwaterowanie znajdzie ponad 60 żołnierzy.

Wyburzanie budynków sprzed stu lat.

Na terenie, na którym to powstać mają planowane bloki dla żołnierzy, obecnie znajduję się między innymi stara parozownia z okolic lat 30 ubiegłego wieku. Prowadzone na miejscu prace w danej chwili mają na celu przede wszystkim oczyszczenie działki i przygotowanie jej pod budowę nowych obiektów. Znajdująca się na tym terenie parozownia wchodziła w skład 1 Dywizjonu Pociągów Pancernych.

Mieszkania jedynie dla żołnierzy.

Ważną kwestią jest, że mieszkania w nowo powstałych blokach nie będą przeznaczone dla mieszkańców cywilnych, nie zostaną więc wystawione na sprzedaż. Z oficjalnie podawanych informacji wynika, iż rzeczywiste prace budowlane mają zostać rozpoczęte najpewniej w przyszłym roku. Zanim jednak się to stanie, musi zostać wyłoniony wykonawca tejże inwestycji.