Budowa wiaduktu kolejowego w Legionowie.

Budowa wiaduktu kolejowego w Legionowie.

W Legionowie ruszyły pracę nad budową tunelu pod dotychczasowym przejazdem kolejowym. Cała inwestycja powstaje przy zaangażowaniu wspólnych sił Polskich Linii Kolejowych oraz Gminy Legionowo. Wartość projektu to niebagatelna kwota 32 milionów złotych, tunel ma zostać oddany do użytku pod koniec roku 2022.

Ruch pociągów.

Prace rozpoczęły się już na dobre – usunięto już bowiem część dotychczasowej nawierzchni i przygotowano się do robót dotyczących planowanego wykopu. Na miejscu zaobserwować można ciężki sprzęt i robotników. W miejscu rozpoczętych prac przebiega jedna z głównych linii kolejowych łączących Warszawę z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Ruch kolejowy pozostaje jednak niezakłócony, a prowadzone prace nie mają żadnego wpływu na opóźnienia pociągów.

Podobne inwestycje w całej Polsce.

Tego rodzaju inwestycje, polegające na wybudowaniu 25 obiektów – w tym wiaduktów lub tuneli – ruszyły, lub ruszą wkrótce w całej w Polsce. Wszystkie projekty są współfinansowane z unijnego funduszu. Wiadukt kolejowy w Legionowie opiewa również o nową ścieżkę rowerową oraz chodnik dla pieszych. Jest to również niezwykle ważne usprawnienie dla kierowców – będą oni w stanie przejechać pod torami bez względu na aktualny ruch pociągów. Nie będzie więc konieczne oczekiwanie przed zamkniętym przejazdem kolejowym.