Modernizacja pętli autobusowej w Legionowie

Legionowscy kierowcy, już od 6 kwietnia, będą musieli się mierzyć z trudnościami w ruchu. Będzie to wynik rozpoczęcia prac budowlanych mających na celu zmodernizowanie dotychczasowej pętli autobusowej mieszczącej się na osiedlu Młodych. Wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu.

Utrudnienia dla kierowców.

Kierowcy będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami w ruchu i wprowadzonymi w związku z rozpoczęciem budowy zmianami jej organizacji. Pewne utrudnienia napotkają także pieszych – droga dla nich zostanie przeniesiona na przeciwną stronę ulicy. Istniejący obecnie przystanek autobusowy zostanie tymczasowo umiejscowiony na ulicy Suwalnej oraz Olszankowej. Cały teren, na którym to prowadzone będą prace, zostanie całkowicie ogrodzony i zabezpieczony. Wspomniane zmiany wejdą w życie 6 kwietnia, z kolei władze miasta przewidują, że będą one trwać przynajmniej do 30 lipca tego roku.

Na czym polegać będzie inwestycja?

Celem prowadzonych prac jest przede wszystkim na zmodernizowaniu istniejącej pętli autobusowej. W pobliżu wybudowany zostanie parking dla 29 pojazdów oraz 26 rowerów. Okoliczne chodniki zostaną poddane remontowi, co także tyczyć się będzie nawierzchni. Na samej pętli powstaną także zadaszone perony, na których to podróżni będą w stanie skorzystać z elektrycznych ładowarek. Plan inwestycji opiewa również na wybudowanie stacji ładujących dla pojazdów elektrycznych.