Dlaczego warto wybrać się nad Zalew Zegrzyński?

Wiele osób zamieszkujących na co dzień Warszawę z pewnością co jakiś czas ma ochotę na trochę wytchnienia od zatłoczonych ulic i pędu miasta. Szukając takiego miejsca, warto wybrać się nad Zalew Zegrzyński. W takim miejscu odpoczną nie tylko pary, lecz również rodziny z dziećmi. Dlaczego warto wybrać się właśnie w to miejsce? Podpowiadamy.

Co wyróżnia Zalew Zegrzyński?

Zalew Zegrzyński swoją nazwę zawdzięcza pobliskiej wsi Zegrze. Położony jest na północ od Warszawy, a z dzielnicy Białołęka można tam dotrzeć w niecałą godzinę. Rejon ten słynie z wielu piaszczystych plaż, które znajdują się w różnych częściach zalewu, dzięki czemu każdy znajdzie tam coś dla siebie. Część z nich zagospodarowanych jest pod place zabaw, szkółki sportów wodnych czy boiska. Można tam również wypożyczyć sprzęt do pływania. Jest to świetne miejsce dla aktywnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym bądź z przyjaciółmi. Dzięki plażom, które oddalone są od zgiełku można dobrze odpocząć.

Jakie plaże warto odwiedzić?

Zalew Zegrzyński kryje w sobie wiele pięknych plaż, które pozwalają odpocząć od codziennego pędu życia. Pierwszą z nich będzie dzika plaża w Nieporęcie. Jest to jedna z najpopularniejszych opcji, a w sezonie wakacyjnym często spotyka się tam spragnionych odpoczynku turystów. Do dyspozycji wypoczywających jest tam molo, plac zabaw dla najmłodszych, alejki z ławkami czy wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Z kolei plaża w Serocku mieszcząca się na ulicy Bulwaru Nadnarwiańskiego umieszczona jest w północnej części Zalewu Zegrzyńskiego. Tam również do dyspozycji turystów jest dzika plaża, a także molo, nieco mniejsze niż w Nieporęcie. Dla fanów sportu przewidziana jest także siłownia na świeżym powietrzu, boisko oraz specjalna pajęczyna do wspinania się dla dzieci. Pasjonaci kolarstwa również znajdą tam coś dla siebie, ponieważ dodatkową atrakcją będzie szlak o długości aż 88,6 kilometrów.

Plaża w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa to kolejna opcja dla przyjezdnych. Znajduje się ona w Białobrzegach, w którym możemy uświadczyć dużego kompleksu wypoczynkowego, który oddzielony jest ogrodzeniem. Można tam nauczyć się windsurfingu, gdyż to właśnie tu znajduje się największa baza tego sportu. Ponadto można tam wypożyczyć sprzęt wodny i skutery. Dla mniejszych znajdzie się także skatepark oraz plac zabaw, a całe rodziny będą mogły zjeść dobre jedzenie w pobliskich knajpkach. Więcej informacji można znaleźć pod frazą ,,zalew zegrzyński restauracje”.