Powraca kwestia zamkniętej przychodni na osiedlu Młodych w Legionowie

W lipcu zeszłego roku zamknięto przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej na osiedlu Młodych w Legionowie. Decyzja spotkała się z licznymi protestami mieszkańców, mimo to zdecydowano się na zamknięcie placówki. Teraz problem powraca. Nikt nie ma wątpliwości, że przychodnia na terenie osiedla jest bardzo potrzebna.

Do sprawy przychodni włączyli się radni Legionowa

Mieszkańcy osiedla Młodych korzystają obecnie z przychodni w Michałowie-Reginowie, co w żaden sposób nie rozwiązało problemu braku takiej placówki na terenie osiedla. Głos w sprawie zabrali także radni Legionowa, chcący skłonić władze miasta do pomocy. Zdaniem radnych znalezienie odpowiedniego miejsca pod przychodnię przyspieszy decyzję NFZ oraz umożliwi znalezienie placówki medycznej chętnej na poprowadzenie działalności w tym miejscu. Temat bez wątpienia będzie powracał niejednokrotnie na sesjach Rady Miasta.

Przyczyną zamknięcia starej przychodni POZ na osiedlu Młodych były problemy kadrowe i finansowe. Jeszcze w czerwcu 2022 roku zapewniano, że przychodnia będzie działać, ale ostatecznie została zamknięta miesiąc później.