Drzewo o wysokości 15 metrów stwarzało zagrożenie i omal się nie przewróciło

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Legionowie przy ulicy Królowej Jadwigi. To właśnie tam w środę, dnia 2 lutego, jedno z tamtejszych drzew o wysokości 15 metrów przechyliło się i oparło o drugie drzewo. Na szczęście na miejscu szybko pojawili się strażacy wraz z podnośnikiem, co pozwoliło szybko opanować sytuację.

Zgłoszenie o pochylonym drzewie w Legionowie

Zanim przy ulicy Królowej Jadwigi w Legionowie pojawili się strażacy, to najpierw o zdarzeniu poinformował jeden ze świadków. Zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji dotarło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Pożarnej Straży w Legionowie mniej więcej o godzinie 11:00. Dyżurny przyjął zgłoszenie i od razu na miejsce zadysponowano straż pożarną JRG Legionowo, a wraz z nimi na miejscu pojawił się specjalistyczny podnośnik z OSP Chotomów. Podnośnik z OSP Chotomów był wezwany z tego względu, ponieważ podnośnik należący do Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie był po prostu zbyt duży i nie byłoby możliwości jego obsługi w tym miejscu.

Drzewo stwarzało spore zagrożenie

Strażacy po przybyciu na miejsce od razu zauważyli, że drzewo stwarza spore zagrożenie dla okolicznych budynków, ale przede wszystkim zagraża zdrowiu i życiu tamtejszych przechodniów. Na miejscu od razu podjęto decyzję o wycięciu drzewa. Strażakom szybko i bezpiecznie udało się usunąć roślinę, która stwarzała naprawdę spore zagrożenie. Czas trwania akcji w związku z usunięciem drzewa wyniósł ponad godzinę, co pokazuje, że strażacy nie mieli łatwo podczas wykonywania tego zadania.

Warto zaznaczyć, że po ostatnich anomaliach pogodowych w całej Polsce takich sytuacji może być naprawdę sporo. Dlatego jeśli gdziekolwiek widzimy drzewo lub inną roślinę zagrażającą okolicznym zabudowaniom bądź co gorsza zdrowiu lub życiu człowieka, koniecznie powinniśmy zawiadomić straż pożarną o zagrożeniu. Dodajmy, że trudne warunki atmosferyczne występowały w ostatnim czasie nie tylko nad województwem mazowieckim. Równie sporo pracy mieli strażacy w województwie zachodniopomorskim, a artykuł o sytuacjach z tamtego regionu pojawił się na stronie KoszalinOnline.