Kobieta potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych

W całej Polsce dochodzi ostatnio do niebezpiecznych zdarzeń na przejściach dla pieszych. Do niebezpiecznego zdarzenia w niedzielny wieczór, dnia 6 lutego, doszło również na ulic Sobieskiego w Legionowie. Kobieta została potrącona przez samochód osobowy marki Toyota. Z poważnymi obrażeniami oraz m.in. urazem nogi trafiła ona do lokalnego szpitala.

Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych

Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do służb ratunkowych po godzinie 18:00. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, karetka pogotowia oraz trzy zastępy straży pożarnej. Ulica przez pewien czas była częściowo wyłączona z ruchu, a kierowcy musieli zmagać się z utrudnieniami drogowymi.

Kobieta przetransportowana do szpitala

Z pierwszych ustaleń policji wynika, że prawidłowo idąca kobieta przez przejście dla pieszych została potrącona przez samochód osobowy marki Toyota. Kobieta po wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego na oznakowanym przejściu dla pieszych była przytomna. Początkowo pomocy kobiecie udzielili strażacy PSP z Legionowa. Następnie po przyjeździe karetki pogotowia, to ratownicy medyczni zajęli się stanem zdrowia poszkodowanej kobiety. Obrażenia potrąconej kobiety były na tyle duże, że musiała ona zostać przetransportowana do szpitala.

Zdarzenie drogowe z udziałem pieszego na oznakowanym przejściu mogło oczywiście skończyć się znacznie gorzej. Na szczęście w przypadku tego zdarzenia skończyło się na złamanej kończynie dolnej.