Gdzie zjeść w Warszawie – top 5 ciekawych miejsc

Niezależnie od tego, czy w Warszawie jesteśmy w celach turystycznych, czy na stałe tu mieszkamy, warto znać miejsca, w których zjemy smacznie. W stolicy oferta lokali gastronomicznych jest naprawdę szeroka, a wybór odpowiedniego może być naprawdę ciężkim wyzwaniem. Stworzyliśmy więc krótką listę restauracji, które według nas są warte odwiedzenia.

Skamiejka

To restauracja, która przyciąga swoich gości niesamowitym smakiem. Mieści się przy ulicy Ząbkowskiej, a zjemy tu przede wszystkim dania kuchni Wschodnioeuropejskiej, Rosyjskiej i Ukraińskiej. Ceny są bardzo atrakcyjne – od 15zł, a kończą się na 23 zł za danie. Tanie oraz smakowite posiłki to z pewnością powód, aby odwiedzić to miejsce.

Ciao Napoli

Coś dla fanów kuchni włoskiej. Restauracja Ciao Napoli specjalizuje się w kuchni Śródziemnomorskiej oraz oczywiście Włoskiej. W tym miejscu skosztujemy prawdziwej pizzy rodem z typowo włoskich restauracji. To miejsce, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów, a także lokalnych mieszkańców i studentów. Cia Napoli znajdziemy tuż przy rynku.

EFES

Każdy z nas chociaż raz jadł ten pyszny przysmak turecki – kebab. Jeden z najlepszych posiłków tego typu znajdziemy na Alei Niepodległości. Menu restauracji zawiera także inne wschodnie potrawy, które serwowane są w formie dań obiadowych. Największą furorę robi jednak kebab z okienka w bułce lub w lawaszu.

Specjały Regionalne

Dla wielu mieszkańców Warszawy kuchnia polska jest najlepszą kuchnią na świecie. Z tego też względu na naszej liście nie mogło zabraknąć restauracji, która umożliwiałaby konsumpcje naszych regionalnych dań. Specjały regionalne to miejsce, gdzie zjemy domowy żurek z jajkiem, tatar i inne tradycyjne dania. Restauracja mieści się przy ulicy Nowy Świat 44.

Prime Cut

Naszą listę zamyka restauracja, która znajdziemy przy ulicy Twardej. Zjemy tutaj owoce morza, steki, potrawy z grilla. Również wegetarianie znajdą tutaj coś dla siebie. Ceny zaczynają się od 19 zł, a kończą na 100 zł za danie, każdy więc znajdzie coś dla siebie.