Intensyfikacja działań prewencyjnych i kontrolnych "TRZEŹWY KIEROWCA 2023" przez stołeczną policję i jej oddziały w Legionowie

W dniach od 1 do 2 grudnia poprzedniego tygodnia, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zorganizowali szereg działań w ramach kampanii prewencyjnej i kontrolnej pod nazwą „TRZEŹWY KIEROWCA 2023”. Operacja ma na celu identyfikację i usuwanie z ruchu drogowego osób, które decydują się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu lub środków o podobnym działaniu. Ciekawym faktem jest, że do operacji “TRZEŹWY KIEROWCA 2023”, w wyznaczonych dwóch dniach, przyłączyli się również funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu legionowskiego.

Operacja „TRZEŹWY KIEROWCA 2023” jest realizowana na obszarze stołecznego garnizonu policyjnego i ma za zadanie zmniejszyć ryzyko wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci służący w wydziale ruchu drogowego w Warszawie są wyposażeni w specjalistyczne urządzenia do kontroli i pomiaru stanu trzeźwości kierujących oraz do wykrywania obecności narkotyków, które są stosowane na wyznaczonych punktach kontrolnych. Chociaż funkcjonariusze regularnie sprawdzają trzeźwość kierowców podczas codziennej służby, podczas operacji „TRZEŹWY KIEROWCA 2023” intensywność tych kontroli jest zdecydowanie zwiększona. Taka strategia pozwala na identyfikację i eliminację z ruchu drogowego jak największej liczby nietrzeźwych kierowców, co przekłada się na zmniejszenie liczby wypadków drogowych i zwiększenie bezpieczeństwa.

Komisarz Justyna Stopińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, poinformowała o tych działaniach kilka dni temu, podkreślając wagę takich operacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.