12-letni chłopiec wszedł na tory na stacji Legionowo Piaski: Na szczęście nic mu się nie stało

Sytuacja, do której doszło na stacji Legionowo Piaski, zmusza do zastanowienia. Na podstawie informacji wstępnych zgromadzonych przez policję, małoletni chłopiec, mający 12 lat, znalazł się na torach w momencie nadjeżdżania pociągu SKM. Co ciekawe, maszyna poruszała się z niewielką prędkością. Mimo tego niepokojącego incydentu, zdrowie oraz życie młodego chłopca nie są zagrożone – przekazała oficer prasowa Komendy Policji w Legionowie, komisarz Justyna Stopińska.

Wskutek powyższego zdarzenia, ruch kolejowy na odcinku pomiędzy Legionowem a Wieliszewem doświadcza pewnych utrudnień. Nie jest to jednak jedyny obszar, gdzie występują problemy związane z tą sytuacją.

Warto zauważyć również, że incydent ten wpłynął negatywnie na funkcjonowanie linii autobusowej numer 731. Ze względu na niedostępność przejazdu w obu kierunkach, autobusy zostały skierowane na trasę objazdową. Objazd ten prowadzi przez ulice Zegrzyńską, Warszawską, Nowodworską, Kościelną i Fabryczną.

Zarząd Transportu Miejskiego dodatkowo zaznaczył, że „z powodu problemów technicznych istnieją trudności związane z funkcjonowaniem wyżej wymienionej linii w okolicy przystanku Legionowo Piaski”.