„Klub Wabank” – nowe miejsce spotkań dla seniorów w Legionowie

Legionowski ratusz donosi o nowym klubie dla seniorów, który znalazł swoją siedzibę na ulicy Husarskiej. Miejsce to nosi nazwę „Klub Wabank” i powstało jako spełnienie obietnicy dannej przez Prezydenta Miasta miejscowym emerytom i rencistom.

Prezydent miasta Legionowo postanowił użyczyć Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów (PZERiI) z oddziałem w Legionowie lokal o powierzchni 117 metrów kwadratowych. Budynek znajduje się przy ulicy Husarskiej pod numerem 12, a klub „Wabank” zlokalizowany jest na pierwszym piętrze, bezpośrednio nad „Sceną Po Sąsiedzku”. Po podpisaniu umowy z legionowskim ratuszem, mogły rozpocząć się prace remontowe. Ich celem było przystosowanie lokalu do różnego rodzaju aktywności i organizowania spotkań społecznych. Remont przeprowadził PZERiI w Legionowie, pokrywając koszty z własnej kieszeni.

Jak donosi Gazeta Powiatowa w poniedziałek, 10 lipca poinformowała Danuta Andrzejewska, że część Klubu już działa. Prace wykończeniowe w lokalu mają zakończyć się w najbliższym czasie. Mieszkańcy już korzystają z możliwości, jakie oferuje „Klub Wabank” i regularnie organizują tam spotkania. Dodatkowo, prowadzone są już pierwsze zajęcia.

„Klub Wabank” otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00 do 19:00 (lub 20:00). Harmonogram w czwartki obejmuje godziny od 11:00 do 14:00 do końca września; od października do końca grudnia klub będzie czynny od 11:00 do 19:00 (lub do 20:00).

Osoby odwiedzające „Klub Wabank” mogą liczyć na wiele atrakcji. Czeka tu na nich między innymi brydż, szachy, warcaby oraz scrable. Dodatkowo prowadzone są zajęcia rękodzieła – robienie kapeluszy, robótki manualne i inne. Organizowane są też spotkania Teatru Jednej Chwili oraz wspólne śpiewanie w ramach „Grupy Basia”. Spotkania z prozą i poezją również mają miejsce – pod hasłem „Seniorzy twórcy”.

Działalność klubu usytuowanego przy ulicy Husarskiej 12 oraz prowadzenie tam zajęć jest współfinansowane przez Urząd Miasta Legionowo.