Kobieta potrącona na pasach w Legionowie

15 kwietnia w późnych godzinach wieczornych doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Przechodząca przez przejście dla pieszych na ulicy Warszawskiej kobieta została potrącona przez jadący w kierunku Jabłonny samochód osobowy. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratownicze udzieliły poszkodowanej niezbędnej pomocy, kobieta została następnie przetransportowana do szpitala.

Przyczyny zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych w czasie, gdy sygnalizator tego zabraniał – wyświetlane było więc czerwone światło. 50-letnia kobieta wskutek potrącenia przez auto utraciła przytomność, w takim też stanie została przetransportowana do szpitala.

Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Funkcjonariusze prowadzący na miejscu zdarzenia czynności potwierdzili, iż kierujący pojazdem marki Skoda mężczyzna był trzeźwy. Działania służb ratowniczych przybyłych na miejsce trwały aż półtorej godziny. Obecnie funkcjonariusze policji z Legionowa ustalają, co było konkretną przyczyną zdarzenia. Z całą pewnością wiadome jest, że kobieta nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych.