Legionowo. Kolejne, fałszywe alarmy bombowe

W ciągu zaledwie kilku miesięcy wszystkie legionowskie służby stawiane były na nogi i w stan najwyższej gotowości. Wszystko za sprawą alarmów bombowych, których do tej pory było już kilka. Na szczęście – wszystkie okazały się być fałszywe. Nie inaczej było także w przypadku zgłoszenia o podłożonej bombie w Starostwie Powiatowym w Legionowie.

Wiadomość o bombie.

Do Starostwa Powiatowego w Legionowie przesłana została wiadomość e-mail, w której to nadawca informował, że na terenie obiektu podłożony został ładunek wybuchowy. W placówce interweniowały służby ratownicze, w tym straż pożarna oraz policja. Funkcjonariusze stwierdzili jednak, że wiadomość ta jest fałszywa, a sami strażacy nie podjęli żadnych działań. Nie ewakuowano również pracowników obiektu – taką decyzję podjął starosta. Obecnie całą sprawą zajmuje się Wydział do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Nie pierwszy taki alarm.

To już trzeci na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy alarm bombowy w Legionowie. Przypomnijmy – pod koniec kwietnia do sekretariatu przedszkola miejskiego numer 7 przesłana została wiadomość z informacją, że na terenie placówki podłożona została bomba. Podobne zdarzenia miały miejsce w lipcu, gdzie poinformowano o tym, że takie bomby znajdować się mają w plecaku pewnych uczniów Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, a także przedszkola na ulicy Kazimierza Wielkiego. Oba zgłoszenia okazały się być jednak fałszywe.