Legionowo: Nowy operator wywożący śmieci zostanie ogłoszony prawdopodobnie już od 1 maja 2024 roku

Po długotrwałych poszukiwaniach, urzędnicy z Legionowa są na skraju podpisania umowy z konsorcjum firm Partner z Warszawy, które ma objąć rolę nowego operatora śmieciowego w tym mieście. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przedsiębiorstwo rozpocznie swoją pracę od 1 maja 2024 roku. Ten moment wydaje się być coraz bliżej, zwłaszcza że możliwości odwołań w procedurze przetargowej, trwającej ponad siedem miesięcy, zostały wyczerpane przez konkurencyjne firmy.

Rywalizujące ze sobą w przetargu konsorcjum firm Ms-Eko i Eko-Max Recykling z Warszawy nie zgadzało się z decyzją urzędników o przyznaniu kontraktu firmie Partner. Argumentowali, że ich oferta była lepsza, jednak Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) w Warszawie nie przychyliła się do ich argumentów. Co więcej, wymienione firmy zostały zobowiązane do pokrycia kosztów prowadzenia postępowania.

Dzięki temu werdyktowi, urzędnicy Legionowa nie będą musieli ponownie analizować ofert podanych w przetargu i dokonywać kolejnego wyboru. Oznacza to, że ich pierwotna decyzja o wybraniu konsorcjum firm Partner z Warszawy staje się coraz bardziej prawomocna. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, umowa z tym przedsiębiorstwem zostanie podpisana wkrótce. Kontrakt ma obowiązywać do końca 2025 roku i jest wart około 32,4 miliona złotych.