Pies zakleszczony między prętami bramy w Legionowie – akcja ratunkowa straży

Wydarzenie miało miejsce w czwartek, 21 marca, tuż po godzinie 18. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali wezwani do działania na terenie posesji zlokalizowanej przy ulicy Targowej. Wpadł tam w kłopoty bezdomny pies, który znalazł się w pułapce – utknął pomiędzy prętami metalowej bramy. Przybyli na miejsce strażacy ochotnicy musieli podjąć decyzję o użyciu specjalistycznego sprzętu, by zwierzę mogło zostać uwolnione.

Informacje o potrzebującym wsparcia psie przybyły do służb ratowniczych około godziny 18:20. Właściciel nieruchomości przy ulicy Targowej zgłosił ten niecodzienny incydent. Na miejsce natychmiast skierowano zespół straży pożarnej OSP Legionowo oraz patrol Straży Miejskiej – informacje te przekazał Gazecie Powiatowej starszy aspirant Przemysław Pruszczyński, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Po dotarciu służb ratowniczych na miejsce okazało się, że sytuacja jest poważna. Bezpański pies utknął między prętami bramy na posesji przy ulicy Targowej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Narutowicza. To właściciel tej posesji zauważył biednego czworonoga i powiadomił o jego kłopotach służby ratownicze.