Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego w Legionowie odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i posiadanie narkotyków

W minioną noc z soboty na niedzielę (17 lutego), na ulicy Jagiellońskiej w Legionowie, miało miejsce zaskakujące zdarzenie drogowe. Kierujący pojazdem marki Audi, tracąc panowanie nad samochodem, uderzył w 10 zaparkowanych aut. W wyniku tego incydentu, policja zatrzymała dwóch mężczyzn – mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Pijani sprawcy byli w wieku 30 i 34 lat.

Wszystko rozegrało się tuż przed godziną 2.00 na ulicy Jagiellońskiej w Legionowie. Mieszkańcy okolicznych domów zostali obudzeni przez ogromny huk dochodzący z okolicy restauracji McDonald’s. Wszystko wywołał nietrzeźwy kierowca Audi A6, który zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość, przejechał przez rondo na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Słowackiego, a następnie stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowane pojazdy. Siła zderzenia była na tyle duża, że jedno z aut zostało wepchnięte na ogrodzenie sąsiedniej posesji.

Po zakończeniu czynności policyjnych, młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Natomiast starszemu, oprócz zarzutu spowodowania kolizji, postawiono też zarzut posiadania narkotyków.