Modernizacja legionowskiej Areny: Inwestycje o wartości 250 tys. zł

W Legionowie, w przyszłym miesiącu rozpoczynają się prace modernizacyjne związane z areną sportową. Wszystkie podpisane umowy, które zatwierdzono we wrześniu 2023 roku, mają łączną wartość blisko 250 tysięcy złotych. Na mocy tych umów obiekt oraz otaczający go teren przejdą gruntowną metamorfozę.

Głównym planem jest instalacja nowoczesnej tablicy multimedialnej typu LED o wartości 350 tysięcy złotych w legionowskiej Arenie. Decyzję o tym inwestycji zapadła po powszechnym głosowaniu mieszkańców w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Legionowa. Przed realizacją tego projektu, Arena będzie jednak musiała przejść szereg prac remontowych, które mają na celu nie tylko poprawienie jej estetyki, ale również zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników.

We wrześniu 2023 roku, Urząd Miasta Legionowo podpisał cztery umowy na realizację różnych projektów związanych zarówno z samym budynkiem Areny, jak i przyległym do niego terenem. Wniebowzięci – firma z Jabłonny niedaleko Legionowa – za kwotę ponad 97 tysięcy złotych zajmie się konserwacją dachu obiektu, a w szczególności obróbką przepustów kanałów wentylacyjnych. Z kolei firmie Opoltel z Opolszczyzny za prawie 38 tysięcy złotych powierzono zadanie naprawy centrali wentylacyjnej w hali sportowej. GP Sport Marketing z Mielca za ponad 41,5 tysiąca złotych będzie odpowiedzialne za wymianę części nawierzchni w hali sportowej. Ten ostatni projekt zrealizowany zostanie dzięki funduszom z tegorocznych inicjatyw lokalnych legionowskich. Głównym celem tej inwestycji jest spełnienie wymogów licencyjnych dotyczących rozgrywania wszystkich meczów ligowych na odpowiedniej podłodze przez Klub Piłki Ręcznej Legionowo.