Ponowny przetarg na remont garaży OSP w Legionowie

Legionowski Ratusz podjął decyzję o przeprowadzeniu kompleksowego remontu czterech garażowych pomieszczeń mieszczących się w budynku gospodarczym, który stanowi część siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP). Ten obiekt położony jest przy ulicy Adama Mickiewicza. By wyłonić najodpowiedniejszą firmę do realizacji tego zadania, urzędnicy zorganizowali przetarg. Wszystko jednak wskazuje na to, że proces będzie musiał zostać powtórzony, gdyż żadna z nadesłanych ofert nie spełniła oczekiwań urzędu, a konkretnie były one zbyt kosztowne.

Wszyscy potencjalni wykonawcy mieli możliwość zgłaszania swoich propozycji finansowych na wykonanie remontu wymienionych pomieszczeń garażowych – znajdujących się na terenie straży pożarnej – aż do dnia 28 września 2023 roku.

Na ten cel, Urząd Miasta Legionowo zarezerwował kwotę nie przekraczającą 80 tysięcy złotych brutto. Ostatecznie, do konkursowej pule wpłynęły dwie oferty – pierwsza od firmy ŁUNIBUD SPÓŁKA JAWNA – Łuniewski, z siedzibą przy ul. Orla 11 lok 51 00-143 Warszawa, na kwotę 122.504,63 zł brutto, a druga od Usług Ogólnobudowlanych Tomasz Marzęcki, Dominik Marzęcki s.c., zlokalizowanych pod adresem Wychódźc 65, 09-150 Czerwińsk nad Wisłą, którzy zaproponowali 182.746,41 zł brutto.

W rezultacie, urzędnicy z Legionowa nie mogli podjąć decyzji o zwiększeniu przeznaczonych na inwestycję środków i tym samym przetarg został unieważniony. Nie jest jeszcze znana data kolejnego przetargu na powyższe prace.