Motocyklista zginął w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę

W Wieliszewie w pobliżu Legionowa doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. 47-latek jechał zgodnie z przepisami, ale to niestety nie ocaliło mu życia. Mężczyzna zginął w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. Kobieta kierująca BMW miała ponad promil alkoholu.

Kierująca BMW nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście

Był 3 maja, środa. Drogą Wojewódzką nr 632 przemieszczali się kierowcy samochodów osobowych i motocyklista. Po godzinie 12:00 jadący swoim motocyklem 47-latek miał nieszczęście spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Nietrzeźwa kobieta prowadząca samochód marki BMW nie ustąpiła pierwszeństwa podczas skręcania w lewo. Auto potrąciło motocyklistę i strąciło go z pojazdu. 47-latek wpadł prosto pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka opla. Mężczyzna zmarł na miejscu. Nie pomogła profesjonalna i długa reanimacja ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

To dopiero początek sezonu motocyklowego, jednak są już pierwsze ofiary śmiertelne. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Ostrożna i przede wszystkim odpowiedzialna jazda może ocalić komuś życie.