Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu skutkowało wypadkiem drogowym w Bożej Woli

Funkcjonariusze z Legionowskiej drogówki byli zobowiązani do przeprowadzenia czynności na miejscu wypadku, który miał miejsce w Bożej Woli. Kolizja pomiędzy samochodem osobowym a motocyklem skończyła się przewiezieniem jednej osoby do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego.

Prawidłowość ta została potwierdzona wczoraj, po 13.00 w miejscowości Boża Wola, gdzie na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Klonowej doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Najczęstszą przyczyną takich incydentów jest właśnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu bądź nadmierna prędkość.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, początkowo ustalili, że 35-letni kierowca Renault, który próbował włączyć się do ruchu z ulicy Klonowej, nie ustąpił pierwszeństwa motorowi jadącemu ulicą Modlińską.

49-letni motocyklista, który ucierpiał w wyniku kolizji, został natychmiast przewieziony do szpitala. Kierowca Renault był na tyle rozsądny, że nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu. Niewiadomą pozostaje stan trzeźwości motocyklisty – wyniki badania krwi dadzą na to odpowiedź. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, wykonali szkice oraz zabezpieczyli ślady mogące pomóc w dalszym postępowaniu. Pozwoli to na dokładne wyjaśnienie przebiegu zdarzeń oraz okoliczności wypadku.