Awaria instalacji wodnej w Legionowie: Strażacy ratowali zalewane mieszkania

W Legionowie doszło do awarii w jednym z bloków przy ulicy Piaskowej. W środę, 19 czerwca, po godzinie 18, ekipy ratunkowe zostały wezwane na miejsce z powodu zalania niższych kondygnacji budynku oraz klatki schodowej przez wodę. Awaria systemu wodnego wystąpiła w jednym z mieszkań.

Około godziny 18:18 służby ratownicze otrzymały zawiadomienie o sytuacji w bloku mieszkaniowym na osiedlu Piaski w Legionowie. Młodszy aspirant Przemysław Pruszczyński, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, poinformował Gazetę Powiatową, że na miejsce wysłano dwa oddziały straży pożarnej, w tym specjalistyczny podnośnik oraz personel pogotowia i policji.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że problem polega na tym, że ze znajdującego się na trzecim piętrze mieszkania w bloku przy ulicy Piaskowej wydobywała się woda, która następnie zalewała kondygnacje poniżej i klatkę schodową. Ratownicy obawiali się, że w zalanej jednostce mieszkalnej może znajdować się osoba potrzebująca pomocy, gdyż mimo prób nawiązania kontaktu poprzez pukanie do drzwi, nikt z wnętrza nie odpowiadał.

Strażacy podjęli decyzję o dostaniu się do mieszkania przez uchylone drzwi balkonowe za pomocą specjalistycznego podnośnika. Po wejściu do środka stwierdzili, że w mieszkaniu nie ma nikogo. Źródłem problemu okazał się uszkodzony wąż przy kranie kuchennym, z którego wypływała woda. Natychmiast zamknięto dopływ wody.