Ekspansja deweloperów w Legionowie: Nowe szeregowce na skrzyżowaniach ważnych ulic miasta

Deweloperzy planują rozbudowę sektora mieszkaniowego w Legionowie przez wzniesienie nowych szeregowców. Planowane lokalizacje to skrzyżowania ulic Barskiej i Stefana Batorego oraz Artura Grottgera i Jasnogórskiej. Aby zrealizować te projekty, konieczne będzie przeprowadzenie wyburzeń. Aktualnie, Starostwo Powiatowe w Legionowie prowadzi postępowania administracyjne mające na celu wydanie zezwoleń na rozpoczęcie budowy dla tych inwestycji.

17 czerwca 2024 r. Starostwo Powiatowe otrzymało wniosek dotyczący wydania pozwolenia na budowę budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej B1, B2, B3 na skrzyżowaniu Artura Grottgera i Jasnogórskiej. Plany zakładają wzniesienie trzech nowych budynków mieszkalnych, każdy o kubaturze około 1 tys. m³, na działce mierzącej prawie 1,2 tys. m². W chwili obecnej na tej działce znajduje się wolno stojący dom jednorodzinny.

Szeregowce ma zbudować firma NS Inwestycje, której siedziba znajduje się przy ulicy Jana Matejki w Legionowie. Firma rozpoczęła swoją działalność gospodarczą w maju 2024 r., specjalizując się w usługach związanych z budową budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

19 czerwca 2024 r. Starostwo Powiatowe otrzymało wniosek dotyczący wydania pozwolenia na budowę dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących na skrzyżowaniu ulic Barskiej i Stefana Batorego. Każdy z planowanych szeregowców ma mieć kubaturę około 1,1 tys. m³. Ich budowa będzie wymagała wyburzenia istniejącego domu jednorodzinnego, który obecnie stoi na tej działce o powierzchni nieco poniżej 800 m².