Nowy prezydent miasta Legionowo: Bogdan Kiełbasiński z Trzeciej Drogi ogłoszony zwycięzcą wyborów

Bogdan Kiełbasiński, reprezentujący partię Trzecia Droga, został wybrany na prezydenta miasta Legionowo, zdobywając 51,92 proc. głosów. Po 22 latach urzędowania, Roman Smogorzewski musiał uznać wyższość rywala, zdobywając sam jedynie 48,08 proc. poparcia.

Informacje te zostały potwierdzone przez Państwową Komisję Wyborczą, która opublikowała wyniki głosowania dla wszystkich obwodów w Legionowie na swojej stronie internetowej w godzinach porannych w poniedziałek. Wszystkie dane były zebrane i przeliczone do godziny 5 rano. Było to wyjątkowe zjawisko, gdyż Legionowo było ostatnim miastem w Polsce, które dostarczyło pełne dane wyborcze.

Warto dodać, że najbardziej opóźniona była informacja z obwodowej komisji wyborczej numer 3, funkcjonującej w zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Jana Pawła I. To właśnie stamtąd nadeszły ostatnie dane, które pozwoliły na ogłoszenie pełnych wyników.

Kiedy wszystkie głosy zostały policzone, okazało się, że Bogdan Kiełbasiński otrzymał łącznie 9010 głosów. W porównaniu do niego, Roman Smogorzewski, powszechnie znany jako urzędujący prezydent reprezentujący Porozumienie Samorządowe, zdobył 8342 głosy.