Planowane osiedle szeregowców na działce przy ulicach Kościuszki, Lubeckiego i Gdańskiej w Legionowie

Firma As House, zarejestrowana w stolicy Polski – Warszawie, ma ambitne plany budowlane na działce o powierzchni trochę ponad 700 metrów kwadratowych. Ta niewielka przestrzeń, ograniczona ulicami: Tadeusza Kościuszki, Franciszka Ksawerego Lubeckiego oraz Gdańską, położona w Legionowie na terenie Przystanku, ma zamienić się w osiedle składające się z siedmiu szeregówek. Informacje te zostały ujawnione w publicznych dokumentach dostępnych na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Obecnie trwa procedura administracyjna w Starostwie Powiatowym w Legionowie, której celem jest wyemitowanie pozwolenia na budowę dla wspomnianej inwestycji. Proces ten jest kluczowy dla realizacji planów firmy As House.

Dokładnie 18 października 2023 roku do biura Starostwa Powiatowego w Legionowie trafił oficjalny wniosek. Dotyczył on wydania zezwolenia na budowę dla inwestycji nazwanej „Budowa siedmiu budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej: B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7”. Planowane osiedle, o całkowitej kubaturze 2,4 tysięcy metrów sześciennych, ma stanąć na działce o powierzchni nieco ponad 700 metrów kwadratowych. Ta nieruchomość jest ograniczona z trzech stron ulicami Tadeusza Kościuszki, Franciszka Ksawerego Lubeckiego oraz Gdańską. Położona jest ona na terenie Przystanku w Legionowie, w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych.