Policjanci zatrzymali osobę posiadającą narkotyki na terenie gminy Jabłonna

Podczas rutynowych czynności legitymacyjnych, policjanci zatrzymali kolejnego mieszkańca powiatu legionowskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków. Całe zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Jabłonna, a teraz sprawą zajmie się sąd.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komendy legionowskiej podczas obchodzenia swojego rejonu działania zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn, których postanowili skontrolować. W trakcie sprawdzania ich tożsamości, jeden z panów – 39-letni mieszkaniec powiatu – wykazywał wyraźne oznaki nerwowości. Złożyło się to na silne przypuszczenie strażników prawa, że 39-latek może coś przed nimi ukrywać. Podjęta decyzja o przeszukaniu personalnym doprowadziła do znalezienia u mężczyzny torebki pełnej białego proszku.

Przeprowadzone na miejscu testy za pomocą narkotestera wskazały, że jest to prawdopodobnie metafetamina. Na skutek tych ustaleń, mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przetransportowany do komendy. Tam usłyszał zarzut posiadania narkotyków, co zgodnie z polskim prawem jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.