Pomoc gmin z powiatu legionowskiego dla osób z Ukrainy

Wskutek konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy, który wynikł z powodu najazdu armii rosyjskiej, na terenie całego kraju organizowana jest pomoc dla osób z Ukrainy. Podobnie sprawy mają się w powiecie legionowskim, gdzie rządzący poszczególnych gmin apelują do chętnych mieszkańców o pomoc w zebraniu najpotrzebniejszych darów.

Apel urzędników z Legionowa

Najazd Rosji na Ukrainę wzbudza wiele emocji praktycznie na całym świecie. W bardzo ciężkiej sytuacji są przede wszystkim cywile z Ukrainy. Z tego powodu państwa sąsiedzkie, a w tym przede wszystkim Polska otworzyły swoje granice na przyjazd uchodźców. W związku z tym apel wygłosili legionowscy urzędnicy.

Z informacji urzędników z Legionowa wynika, że oni oraz mieszkańcy Legionowa są w pełni solidarni z ludnością ukraińską. Wszyscy są gotowi udzielić wsparcia osobom pogrążonym w kryzysie. Przekazane zostały również słowa wsparcia i solidarności, a także utrzymanie nadziei o zbudowaniu demokratycznego państwa.

Ratusz w Legionowie szuka osób, które są w staniu pomóc

Legionowski ratusz wystosował apel do mieszkańców i zachętę, aby osoby, które są gotowe praktycznie wspomóc Ukrainę, skontaktowali się właśnie z ratuszem w Legionowie. Na ten moment prowadzone są działania, które mają na celu znaleźć wolontariuszy mówiących w języku ukraińskim. Oprócz tego należy stworzyć bazę, która byłaby bezcenna w przypadku pojawienia się osób z Ukrainy właśnie w powiecie legionowskim.

Urzędnicy legionowskiego ratusza proszą także o przekazywanie sprzętu RTV AGD, który okazałby się niezbędny i zostałby przekazany rodzinom z Ukrainy, które pojawiły się właśnie w naszym regionie. Oprócz tego potrzebne są osoby, które byłyby w stanie pomóc stworzyć lokalową bazę, w której mogliby schronić się obywatele Ukrainy.

Osoby, które są chętne wspomóc organizację pomocy dla osób Ukrainy proszone są o kontakt z Referatem Kultury i Współpracy. Można dzwonić również na telefony 22 766 40 78 oraz 518 970 430. Kontakt można nawiązać również poprzez wiadomość e-mail pod adresem: [email protected].

One thought on “Pomoc gmin z powiatu legionowskiego dla osób z Ukrainy

Dodaj komentarz