W ostatni weekend nad powiatem legionowskim rozszalała się wichura

Trudne warunki atmosferyczne panujące w Polsce w ciągu ostatnich dni wyrządziły szkody również w Legionowie. Potężna wichura nad Legionowem oraz całym powiatem przeszła w sobotę, dnia 19 lutego. Od godzin porannych porywy wiatru sięgały nawet do 110 km/h. Jakie szkody wyrządziła wichura w regionie?

Potężna wichura nad Legionowem

Tylko i wyłącznie w sobotę, dnia 19 lutego, strażacy działali już od samego poranka. Pierwsze zgłoszenie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie otrzymała już o godzinie 5 rano. Następnie przez cały dzień telefony dzwoniły co chwilę, a strażacy interweniowali łącznie ponad 250 razy.

Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim połamanych drzew, zerwanych i uszkodzonych dachów oraz zerwanych linii energetycznych. To skutki potężnych wiatrów, które przeszły w sobotę nad całym powiatem legionowskim. Dodajmy, że porywy wiatru osiągały prędkość nawet 110 km/h. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych i wyrządzonych z tego powodu szkód, w Legionowie oraz całej okolicy bez prądu znajdowało się prawie 40 tysięcy osób. Wszystkie dane podane powyżej dotyczą jedynie dnia sobotniego na godzinę 15:00.

W ostatni weekend fatalne warunki atmosferyczne panowały w zasadzie na terenie całej Polski. Ogromne zniszczenia wichura spowodowała także w Końskich.

Szkody w Legionowie spowodowane wichurą

Na terenie Legionowa oraz całego powiatu doszło do wielu szkód, które zostały wyrządzone przez panujące warunki atmosferyczne. Jednym z takich miejsc jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Chotomowie, gdzie wichura uszkodziła dach. Takich zgłoszeń, gdzie wichura uszkodziła dach lub powaliła drzewo na jezdnię było znacznie więcej na terenie całego powiatu. Na szczęście strażakom dosyć szybko udawało się opanować sytuację i reagować na każde zgłoszenie mieszkańców.

One thought on “W ostatni weekend nad powiatem legionowskim rozszalała się wichura

Dodaj komentarz