Pożar w Legionowie – skuteczna interwencja służb ratowniczych

W godzinach popołudniowych, dokładnie po 17:00, w piątkowy dzień, 4 sierpnia, w Legionowie wybuchł gwałtowny pożar. Na terenie posesji zlokalizowanej przy ulicy Tadeusza Kościuszki doszło do zapalenia się różnych materiałów. Natychmiast na miejsce wezwano służby ratownicze, wśród których znalazło się aż pięć jednostek straży pożarnej oraz patrol policji.

Zgłoszenie o niebezpieczeństwie trafiło do centrali o godzinie 17:06. Od razu skierowano na miejsce zdarzenia odpowiednie służby ratownicze. Było to łącznie pięć zastępów straży pożarnej z różnych jednostek – JRG Legionowo, OSP Legionowo, OSP Chotomów, OSP Jabłonna, jak również patrol policji – jak poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie dla Gazety Powiatowej.

Dyżurny KP PSP w Legionowie dodatkowo wyjaśnił, że po przybyciu na miejsce okazało się, iż pożarem objęte są opony, części samochodowe i śmieci znajdujące się na działce oddalonej od skrzyżowania ulic Tadeusza Kościuszki i Jasnogórskiej. Czarny dym, który gęsto unosił się nad terenem posesji był widoczny nawet z odległych miejsc.

Strażacy bez zwłoki rozpoczęli akcję gaszenia ognia za pomocą prądów wody kierowanych na płonący teren. Pożar roztoczył swoje skrzydła również na pobliskie zarośla i wysokie drzewo. Jednakże dzięki szybkiemu reagowaniu strażaków udało się stłumić ogień zanim zdążył on rozprzestrzenić się na większą powierzchnię i zagrozić pobliskim budynkom. Akcja gaśnicza nie spowodowała żadnych obrażeń u osób tam obecnych. Służby ratownicze realizowały swoje zadania na posesji przy ulicy Tadeusza Kościuszki przez ponad godzinę.