Utworzenie ponad 50 dodatkowych miejsc parkingowych dla rowerów w Legionowie przy ul. Szwajcarskiej

Planowane jest, że do czerwca 2024 roku, teren w okolicach dworca Legionowo zostanie przekształcony w celu stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych dla rowerzystów. Dokładniej chodzi o obszar wyznaczony od strony ulicy Szwajcarskiej, gdzie planuje się utworzyć ponad 50 nowych miejsc postojowych dla użytkowników jednośladów. Tym samym, cieszyć to będzie zarówno mieszkańców miasta, jak i tych dojeżdżających na dworzec rowerem.

Rozbudowa parkingu rowerowego wiąże się jednak z koniecznością poświęcenia na ten cel dwóch istniejących miejsc parkingowych dla aut, które aktualnie znajdują się w tej lokalizacji. Mimo to, inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony społeczności lokalnej.

Dworzec w Legionowie już od dawna pełni rolę ważnego centrum przesiadkowego. Wielu mieszkańców korzysta z tej lokalizacji, dojeżdżając tutaj swoimi rowerami. Po otrzymaniu wielu próśb od rowerzystów oraz po dyskusji z prezydentem miasta na ten temat, konsorcjum zarządzające tym obszarem podjęło decyzję o zwiększeniu liczby miejsc parkingowych dla rowerów. Jak zapowiadają miejscowe władze, do czerwca 2024 roku na parkingu od strony ulicy Szwajcarskiej ma powstać ponad 50 nowych miejsc dla jednośladów.