W Centrum Komunikacyjnym Legionowo wybuchł pożar – szybka interwencja służb ratunkowych zapobiegła tragedii

Przykra sytuacja miała miejsce w Legionowie podczas minionej soboty, 18 maja. Konkretnie, chodzi o zdarzenie, które miało miejsce tuż po godzinie 23:00 w obiekcie zwanym Centrum Komunikacyjnym. Doszło tam do wybuchu pożaru, który wymagał natychmiastowej interwencji straży pożarnej i funkcjonariuszy policji. Na szczęście, nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

Informacja o zaistniałym pożarze dotarła do kompetentnych służb ratunkowych dokładnie o 23:18. Zostały one natychmiast skierowane na miejsce zdarzenia. Jak informuje młodszy aspirant Kamil Klimaszewski, dyżurujący wówczas w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, na miejsce został wysłany zastęp strażaków z JRG Legionowo oraz patrol policyjny.

Po dotarciu służb ratunkowych na miejsce okazało się, że intensywne zadymienie wydobywa się z jednej z toalet znajdujących się na terenie Centrum Komunikacyjnego usytuowanego przy ulicy Kościuszki. O całym zdarzeniu służby ratunkowe zostały poinformowane przez pracownika obiektu.

Podczas przeprowadzonej akcji ratunkowej strażacy ustalili, że źródłem ognia był śmietnik znajdujący się wewnątrz toalety. Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji strażaków, udało się szybko ugasić ogień za pomocą wody. Pracownik Centrum Komunikacyjnego, który zgłosił zdarzenie, oraz sprawnie działające służby ratunkowe zapobiegły rozprzestrzenianiu się ognia i powstaniu większych szkód. Co najważniejsze, nikt nie odniósł obrażeń zarówno podczas wybuchu pożaru, jak i podczas następnej akcji gaśniczej.