Zapowiedź prac budowlanych na ulicy Suwalnej w Legionowie i związane z tym utrudnienia dla kierowców

W Legionowie, na ulicy Suwalnej, ruszają prace związane z budową odwodnienia. Początek tych prac zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek, 20 maja. Ze względu na planowane prace drogowe, kierowcy powinni być przygotowani na możliwe trudności w ruchu drogowym. Może również dojść do opóźnień w kursach autobusów miejskich podczas trwania prac budowlanych. Szacowany czas realizacji projektu wynosi około miesiąca.

Podczas prac budowlanych, wykonawca będzie obecny na placu budowy od wczesnych godzin porannych. Pierwszym etapem prac będzie przygotowanie terenu pod prace budowlane. Następnie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która przewiduje wyłączenie jednego z pasów ruchu. Drugi pas ruchu pozostanie otwarty dla kierowców, jednak ruch będzie sterowany. W trakcie prac, na odcinku ulicy Suwalnej – pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Jaśminową i ulicą Orzechową (na poziomie parkingu na skarpie) – obecne oznakowanie pionowe i poziome zostanie czasowo zmienione tak, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu.

Starostwo Powiatowe w Legionowie, które informuje o tych planach, zapewnia, że inwestor dołoży wszelkich starań, aby prace przebiegały płynnie i zakończyły się jak najszybciej. To jest priorytet dla organizatorów projektu.