Warszawskie muzea i galerie: które z nich wato odwiedzić?

Warszawa to miasto pełne atrakcji, na terenie którego nikt z nas nie będzie mógł narzekać na nudę. Obok wielu zabytków i pięknych budowli, uwagę turystów przyciągają tu liczne muzea i galerie. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Warszawskie atrakcje: Pałac Kultury i Nauki

Jedną z ciekawszych wystaw, którym w czasie zwiedzania stolicy warto poświęcić swój czas, jest Muzeum Historyczne miasta stołecznego Warszawy. Placówka ta pozwala każdemu z nas w prosty i przyjemny sposób poznać dzieje miasta oraz losy jego mieszkańców. Dla tych turystów, którzy w czasie wycieczki po Warszawie będą chcieli poszerzyć wiedzę na temat najtragiczniejszego okresu w dziejach miasta, ważnym punktem na mapie tego miasta stanie się Muzeum Powstania Warszawskiego. Czeka tu nowoczesna ekspozycja, dzięki której można zdobyć wiele informacji na temat walk stoczonych w Warszawie w 1944 roku oraz na temat powstańców.
Miłośników sztuki zachwycić może Muzeum Narodowe, znane z ciekawej kolekcji obrazów. Ze wspaniałymi dziełami sztuki można się też spotkać na Zachęcie – galerii znanej z ciekawych wystaw czasowych, dzięki którym skutecznie promowana jest sztuka współczesna. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Ciekawą kolekcją sztuki sakralnej przyciąga turystów Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, z kolei dla miłośników muzyki ważną atrakcją jest Muzeum Fryderyka Chopina. Miłośnicy kultury docenią z pewnością ekspozycję czekającą w warszawskim Muzeum Etnograficznym, z kolei fanów militariów oczaruje Muzeum Wojska Polskiego.