Willa Kozłówka wkrótce doczeka się remontu!

Willa Kozłówka jest najstarszym zabytkiem w Legionowie. Nie tylko historia się liczy, bo i wygląd tego obiektu jest naprawdę imponujący. Miasto zapragnęło odnowić nieco willę i zabezpieczyć ją przed niszczycielskim działaniem czasu. Wybranie wykonawcy projektu nie było łatwe, zwłaszcza że miasto nie przeznaczyło na to dużej kwoty. Przy piątym przetargu udało się wyłonić wykonawcę.

Willa Kozłówka w Legionowie: co będzie robione?

Zanim rozpocznie się kompleksowy remont willi uwielbianej przez mieszkańców Legionowa, potrzebny jest dobry projekt. Miasto przygotowało na ten cel nieco ponad 180 tys. zł. Znalezienie wykonawcy projektu trwało dość długo i dopiero przy piątym przetargu nawiązano współpracę z firmą Instal-Tech. Firma pochodzi z Krakowa i wykona projekt willi za 130 tys. zł.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną 2023 roku projekt willi będzie gotowy i rozpoczną się prace. Modernizacja zabytkowego budynku wraz z rozległym terenem wokół będzie kosztowna. Legionowo uzyskało na ten cel unijną dotację w wysokości 1 mln zł. Do końca 2023 roku willa ma być całkowicie odnowiona.