Wola się rozwija! Co przyciąga mieszkańców i turystów do tej dzielnicy Warszawy?

Stolica Polski z każdym rokiem przyciąga coraz większe rzesze zarówno nowych mieszkańców, jak i turystów. To osoby, które szukają możliwości rozwoju zawodowego, sposobu na życie, lepszej przyszłości dla swojej rodziny czy po prostu interesują się historią i atmosferą miasta. Jedną z najchętniej wybieranych na miejsce zamieszkania czy pracę jest ostatnio warszawska Wola. Jak rozwija się ten rejon stolicy? Sprawdź, co musisz wiedzieć o Woli.

Wola jako popularny cel inwestorów

Wola to dzielnica bezpośrednio sąsiadująca ze Śródmieściem. Już choćby z tego powodu jest atrakcyjnym obszarem na mapie stolicy. Inwestorzy chętnie wznoszą tam kolejne budynki mieszkalne. To sprawia, że Wola jest obecnie jedną z najbardziej aktywnych dzielnic pod względem deweloperskim. Na Woli swoje miejsce znajdują często osoby, którym zależy na dynamicznej karierze – mieści się tu szereg oddziałów polskich i zagranicznych firm. W ten sposób Wola funkcjonuje jako tętniące życiem biznesowe centrum Warszawy.

Dzielnica tętniąca rozrywką, kulturą i historią

Na Wolę warto zajrzeć także z wielu innych powodów. Mieszczą się tutaj liczne restauracje, puby i kluby wpisujące się w najnowsze trendy życia towarzyskiego. Z uwagi na duże zaludnienie dzielnicy jej oferta gastronomiczno-rozrywkowa również musiała prężnie się rozwinąć. Poza tym to właśnie tutaj zwiedzić można Muzeum Powstania Warszawskiego, Fort Sowińskiego, Cmentarz Powązkowski i szereg innych ważnych śladów historii Polski i Warszawy.

Na Wolę samochodem czy komunikacją miejską?

Dzielnica musiała sprostać dużej liczbie odwiedzających także pod względem komunikacyjnym i parkingowym. W rejonie Warszawa-Wola parking strzeżony na terenie Browarów Warszawskich to najlepszy pomysł na bezpieczne pozostawienie pojazdu nawet na cały dzień. Co ciekawe, miejsce postojowe można zarezerwować jeszcze przed przybyciem do celu. Takie parkingi obsługuje firma Interparking Polska, która stara się proponować atrakcyjne stawki za parkowanie krótkoterminowe, jak i nawet dobowe zajęcie miejsca.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy w pobliskim biurowcu, czy planujesz wielogodzinne zwiedzanie Woli i okolic, monitorowany parking u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej to jedno z lepszych rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować.