Wyjątkowe miejsca na spacery w Warszawie

Warszawa to wspaniałe miejsce dla turystów, którzy każdego roku tłumnie ją odwiedzają. To także ogrom ciekawych zakątków, o których pojęcia mogą nie mieć urodzeni w stolicy mieszkańcy. Gdzie warto wybrać się na spacer? Sprawdź!

Przechadzając się ulicami miasta poczuć można wielkomiejski klimat. Warszawa od zawsze przyciąga turystów z mniejszych miejscowości, którzy pragną choć przez weekend zaznać uroku wielkiego miasta. Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na spacer w Warszawie, mamy dla Ciebie małą podpowiedź.

Nowe Miasto

Spacerując przez Nowe Miasto z pewnością odpoczniesz i naładujesz baterię. Znajdziesz tam m.in. park Romualda Traugutta, niedaleko którego mieści się stadion Polonii Warszawa. Niewiele dalej znajduje się Fort Legionów, który można zwiedzić i zapoznać się z jego historią. Idąc wzdłuż Wisły dojdzie się natomiast do Multimedialnego Parku Fontann, który zachwyca przechodniów zwłaszcza późnym wieczorem. W pobliżu warto też zobaczyć atrakcję turystyczną Wiwerna, czyli figurkę mitycznego gada ze średniowiecznego bestiariusza, podobnego do smoka.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

Kolejnym miejscem, które idealnie nada się na spacer z rodziną jest Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie. Znajdziesz tam wiele gatunków zwierząt w tym geparda, jaguara, lwa czy słonia afrykańskiego.

Park Stawy Kellera w Warszawie

Urokliwym miejscem, które przyciąga spacerowiczów jest ponadto park Stawy Kellera w Warszawie. Bliskość drzew i zbiornika wodnego pozwoli Ci na chwilę oderwać się od miejskiego zgiełku. W pobliżu znajdziesz również plac zabaw, na który dość często wybierają się rodziny z dziećmi.