Zaplanowany protest rolników w powiecie legionowskim z utrudnieniami na drogach

W okręgu legionowskim, zapowiadana demonstracja rolnicza, która odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 roku, prawdopodobnie spowoduje komplikacje w ruchu drogowym. Przygotowując plan podróży, warto przewidzieć dłuższy czas dojazdu niż zazwyczaj bądź rozważyć alternatywne trasy. Do utrudnień dojdzie na drogach krajowych DK 61 i 62 oraz wojewódzkich DW 631 i 632.

Protest ma rozpocząć się o godzinie 00:30. Organizatorzy planują ustanowienie dwóch punktów blokadowych na terenie powiatu. Pierwsza blokada znajdzie się na rondzie w Zegrzu Południowym, gdzie krzyżują się drogi krajowa 61 i wojewódzka 631. Drugi punkt blokady będzie na skrzyżowaniu drogi krajowej 62 i wojewódzkiej 632, czyli na rondzie w Dębe. Akcja protestacyjna ma zakończyć się o godzinie 23:45.

Z racji przewidywanych zakłóceń na drogach, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Legionowie sugerują skorzystanie z tras objazdowych. Dla DK61 rekomendowany jest objazd przez Borową Górę, skręcając na sygnalizacji świetlnej w ulicę Zegrzyńską, a następnie kierunek na Dębe na DW 632, prowadzącej do Michałowa Reginowa, skąd możliwy jest powrót na DK 61. W przypadku DK 62 sugerowane jest skierowanie się na DW 622, a potem podróż ulicą Nasielską w Borowej Górze. Następnie wyjazd na DK 61 i zastosowanie wcześniej opisanej trasy objazdowej dla DK 61.