Inauguracja budowy ronda na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickiewicza w Legionowie

W środę, 13 marca 2024 roku, ma miejsce rozpoczęcie budowy ronda na skrzyżowaniu dwóch kluczowych ulic Legionowa – Jagiellońskiej oraz Adama Mickiewicza. Prace budowlane będą wykonywane przez warszawską firmę Delta. Inwestycja, jak każda tego typu, nie obędzie się bez pewnych utrudnień komunikacyjnych. Wśród nich główne miejsce zajmuje wprowadzenie ruchu wahadłowego na ulicy Jagiellońskiej oraz konieczność zmiany tras niektórych linii autobusowych.

Warszawska firma Delta rozpoczyna prace drogowe już w najbliższą środę, czyli 13 marca 2024 roku. Planowany czas realizacji inwestycji wynosi aż siedem miesięcy. Pierwszym etapem prac jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na ulicy Jagiellońskiej. Dodatkowo, niektóre autobusy będą musiały korzystać z objazdów.

Zgodnie z wytycznymi Starostwa Powiatowego w Legionowie, wloty z ulicy Adama Mickiewicza do ulicy Jagiellońskiej będą zamknięte na czas trwania prac. Komunikat starostwa zachęca również do korzystania z wyznaczonych objazdów, które prowadzą ulicami Zygmunta Krasińskiego, Ojca Augustyna Kordeckiego, Stefana Batorego i Kazimierza Wielkiego. Te wytyczne dotyczące ruchu drogowego będą obowiązywały aż do odwołania.