Sytuacja kryzysowa w Legionowie: 75-latek potrzebował pomocy, służby ratownicze musiały wyważyć drzwi

W Legionowie doszło do niecodziennego zdarzenia, które wymagało interwencji służb ratowniczych. W czwartkowy wieczór, 7 marca, po godzinie 19, 75-letni mieszkaniec tego miasta znalazł się w potrzebie. Zgłoszenie o sytuacji dotyczącej starszego pana, który przebywał w mieszkaniu przy ulicy Hubala, zareagowały różne służby – straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Pierwsze informacje dotyczące osoby wymagającej natychmiastowej pomocy wpłynęły do służb ratowniczych o godzinie 19:30. Sprawę potwierdził młodszy aspirant Przemysław Pruszczyński, pełniący dyżur na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Poinformował on Gazetę Powiatową, że na miejscu zdarzenia interweniował zastęp straży pożarnej z JRG Legionowo, współdziałając z pogotowiem oraz policją.

Podczas interwencji okazało się, że 75-letni mężczyzna przewrócił się w swoim mieszkaniu i nie był w stanie samodzielnie wstać. Prośbę o pomoc dla starszego pana złożyła jego rodzina. Niestety, ratownicy napotkali na trudności – drzwi do mieszkania były zamknięte, co uniemożliwiło im dostęp do środka. Aby udzielić pomocy mężczyźnie, strażacy byli zmuszeni wyważyć wejście do lokalu.