Otwarcie sportowej strzelnicy pneumatycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie

W Szkole Podstawowej nr 1 znajdującej się na ulicy Zakopiańskiej w Legionowie, zakończono budowę nowoczesnej strzelnicy pneumatycznej. Zaplanowano uroczyste inauguracja tego obiektu na dzisiejszy wieczór, dokładnie 19 marca. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Strzelnica umiejscowiona jest na poddaszu Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Mikołaja Kopernika, przy ulicy Zakopiańskiej numer 4 w Legionowie. Zadanie wykonania strzelnicy podjęła się jedyna zgłoszona firma Maxx Bud z Łochowa na Mazowszu. Całość inwestycji kosztowała nieco ponad 650 tysięcy złotych, z czego aż 300 tysięcy zostało dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Prace nad realizacją inwestycji trwały od jesieni 2023 roku.

Na poddaszu szkoły utworzono pneumatyczną strzelnicę o powierzchni blisko 160 metrów kwadratowych, wyposażoną w pięć stanowisk strzeleckich, zarówno karabinowych jak i pistoletowych. Długość strefy strzelań wynosi 10 metrów. Obok strzelnicy znajduje się magazyn, poczekalnia, szatnia oraz trzy ubikacje, z których jedna jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Istnieje tam również korytarz łączący te pomieszczenia, do którego planowane jest zainstalowanie windy. Całość obiektu ma powierzchnię użytkową wynoszącą blisko 330 metrów kwadratowych.

Prace adaptacyjne na poddaszu szkoły podstawowej zostały przeprowadzone z myślą o stworzeniu strzelnicy pneumatycznej. Pomieszczenie wyposażono w zaawansowany system tarcz elektronicznych, lady stanowiskowe, przesłony międzystanowiskowe a także zabezpieczenia na ścianach, suficie i oknach, celem uniknięcia rykoszetowania ołowianego śrutu od ścian bocznych i czołowych.

Ceremonia otwarcia sportowej strzelnicy pneumatycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie została zaplanowana na dzisiejszy wieczór, 19 marca, o godzinie 18:00.