Zaskakujące odkrycie w Legionowie: Zwłoki 80-letniej kobiety leżały niezauważone przez pięć lat

W jednym z mieszkań w Legionowie służby natknęły się na poruszające odkrycie – zwłoki kobiety, która przypuszczalnie zmarła pięć lat temu. Wstępne wyniki śledztwa sugerują, że zmarła miała około 80 lat. Obecnie, próby odnalezienia krewnych nieboszczki oraz przesłuchania sąsiadów są prowadzone przez policję.

Najpierw o tej wzruszającej sytuacji poinformował „Super Express”. Ciało zmarłej zostało znalezione 21 czerwca w mieszkaniu położonym przy ulicy Pałacowej w Legionowie. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, potwierdziła te informacje. Wyjaśniła, że powodem wejścia służb do mieszkania była awaria instalacji wodnej w lokalu znajdującym się na wyższym piętrze.

Skrzeczkowska podała więcej szczegółów na temat tego makabrycznego odkrycia. – W mieszkaniu odkryto ciało kobiety – powiedziała. – Podczas oględzin znaleziono produkty spożywcze, które straciły ważność w maju 2018 roku, co sugeruje, że śmierć kobiety nastąpiła pięć lat temu – dodała prokurator.

Dodatkowo, Skrzeczkowska zaznaczyła, że do tej pory nikt nie zgłosił zaginięcia tej kobiety. – Z pierwszych informacji przekazanych przez lekarza-patologa wynika, że na ciele kobiety nie było żadnych widocznych obrażeń mechanicznych – ujawniła rzeczniczka prasowa.

Podsumowując sytuację, prokurator Skrzeczkowska stwierdziła: – Policja dokonuje starań, aby odnaleźć członków rodziny zmarłej i przesłuchuje jej sąsiadów. Czekamy również na pełną opinię biegłego po przeprowadzeniu sekcji zwłok.