Zderzenie na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Karolino – jedna osoba ranna

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 z ulicą Prostą, w miejscowości Karolino (gmina Serock), doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W kolizji biorącej udział samochód osobowy i ciężarówka z cysterną ucierpiała jedna osoba. Interwencję przeprowadzają lokalne służby ratunkowe, które zaangażowane są w działania na terenie powiatu legionowskiego. Wszystko to miało miejsce dzisiaj, 2 listopada, tuż po godzinie 13.

Zgłoszenie o incydencie drogowym dotyczącym dwóch pojazdów na terenie gminy Serock, służby ratownicze przyjęły około godziny 13:30. Do zdarzenia skierowano cztery zastępy straży pożarnej, a także personel pogotowia i funkcjonariuszy policji – takie informacje przekazał dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie dla Gazety Powiatowej.

Sytuacja była dramatyczna – na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 i ulicy Prostej doszło do kolizji między samochodem osobowym a ciężarówką wyposażoną w cysternę. Jak ustalił dyżurny KP PSP w Legionowie, oba pojazdy były prowadzone tylko przez kierowców. Obecnie opiekę medyczną otrzymuje osoba prowadząca samochód osobowy. Wehikuł ciężarowy z cysterną przewrócił się w wyniku zderzenia i zostawił ślad na skraju drogi. Służby ratunkowe informują, że w przewróconej cysternie było około 30 tys. litrów oleju napędowego, jednak nie doszło do uszkodzenia zbiornika. Ruch drogowy w miejscu zdarzenia jest obecnie całkowicie sparaliżowany.