Alarm bombowy w legionowskim przedszkolu

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące podłożonego ładunku wybuchowego w przedszkolu miejskim. W budynku przebywało niemal 180 osób, wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani.

Wiadomość o podłożeniu bomby.

28 kwietnia pracownicy przedszkola miejskiego nr 7 w Legionowie otrzymali wiadomość e-mail, która została przesłana na ich pocztę elektroniczną. W treści wiadomości znajdowała się informacja o podłożonym ładunku wybuchowym. Przypomnijmy, że na terenie Polski od kilkunastu tygodni obowiązuje drugi i trzeci stopień alarmowy. Stopnie alarmowe zostały także przedłużone do 15 maja.

Reakcja służb.

Straż Pożarna w asyście policji natychmiast pojawiła się na miejscu zgłoszenia. Ewakuowano prawie 180 osób, zarówno dzieci jak i personel. Strażacy dokładnie przeszukali cały budynek, jak i przylegający do niego teren. Na miejscu nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych – cała akcja trwała ponad godzinę, a po tym czasie uczniowie i pracownicy bezpiecznie powrócili do budynku. Od początku wojny w Ukrainie, służby w całej Polsce otrzymują podobne zgłoszenia o możliwych, podłożonych ładunkach wybuchowych.